Miejsca

Szpiegowskie Siemiatycze – hotel „Cezar”

Written by | Miejsca

Hotel „Cezar” w Siemiatyczach pełni ważną rolę w powieści Tomasza Sekielskiego „Sejf„. Nocuje tam główny bohater powieści – reporter telewizyjny prowadzący śledztwo dziennikarskie w sprawie zabójstwa szyfranta Agencji Wywiadu. To w jego pokoju hotelowym i pokoju kamerzysty oficerowie wywiadu dokonują tajnego przeszukania, zabierają nagrania z miejsca zbrodni i instalują urządzenia do inwigilacji.

„Obiekt zatrzymał się na ulicy Adama Mickiewicza numer 10. To chyba hotel. Wysyłam współrzędne. (…) Jak wynika  z danych z Gniazda, samochód z ekipą telewizyjną stanął 200 metrów stąd, przed pensjonatem Cezar.”

 

 

 

 

„Główny wystrój recepcji dwugwiazdkowego pensjonatu Cezar stanowiło terrarium z wężem albinosem.”

Po wężu już nie ma śladu, a może go po prostu nigdy nie było. Za to po drugiej stronie ściany oddzielającej recepcję od restauracji stoi najzwyklejsze akwarium z rybkami.

 

 

„Zeszli do restauracji. Obrażony na cały świat kelner z obowiązkowym wąsem poinformował ich, że kuchnia jest już zamknięta i mogą się jedynie czegoś napić. Nie wybrzydzali, co jeszcze bardziej irytowało wąsacza.”

 

 

„Szable w dłoń. – Stuknęli się, jak nakazuje staropolski obyczaj, i wypili do dna. – Szefie, jeszcze dwa piwa i żołądkowa gorzka. – Solski machnął w kierunku wąsacza, który nie ukrywał irytacji faktem, że zamiast być już w domu, musi obsługiwać dwóch nawalonych warszawiaków.”

 

 

„Drzwi były otwarte, operator stał na środku pokoju. Pomieszczenie wyglądało tak, jakby nikt w nim nie spał, co zresztą było prawdą. (…) Porządek, żadnych śladów włamania. Jednak zawartość szafy, w której schowali sprzęt, nie pozostawiała wątpliwości – zostały tylko statyw i mikrofony. Kamera, laptop i dyski zniknęły.”

Ostatnia modyfikacja: Maj 12, 2018