Miejsca

Szpiegowski Luksor – „Chicago House”

Written by | Miejsca

Szukając egipskich śladów „nocnego recepcjonisty” nie można ominąć Luksoru. To tam Jonathan Pine, po wyjeździe z Kairu ukrywał się przez dwa tygodnie wraz z Sophie Alekan, partnerką kairskiego bogacza, który planuje doprowadzić do nielegalnej dostawy broni do Iraku. Sophie zdeponowała u Jonathana dokumenty dotyczące tej transakcji, które ten przekazał wywiadowi brytyjskiemu.

Zdjęcie użytkownika Krótki kurs szpiegowania.

„Jonathan i Sophie siedzą obok siebie na płaskim dachu Chicago House, piją wódkę i wpatrują się w gwiazdy. W samolocie ledwo zamienili parę słów. Proponował jedzenie, ale odmówiła. Otulił szalem jej ramiona.
– Roper jest najgorszym człowiekiem na świecie – oznajmiła.”
Akurat w Chicago House nie było powodów do obaw. Ten budynek jest solidnie zabezpieczony i pilnowany.

 

 

 

Zdjęcie użytkownika Krótki kurs szpiegowania.

„Mój przyjaciel archeolog w Luksorze ma wolne mieszkanie (…) W domu pod nazwą Chicago House. Na tydzień, dwa będziesz mile widzianym gościem. (…) To rodzaj klasztornej celi dla przyjezdnych naukowców.”
Chicago House, w lutym 2017 roku, nadal wygląda tak jakby ktoś się tam wciąż ukrywał.

 

 

 

Zdjęcie użytkownika Krótki kurs szpiegowania.

 

 

„Słuchaj, dwoje bardzo ważnych gości chce polecieć incognito dziś w nocy do Luksoru. Koszty nie grają roli. Wiem, że miasto jest nieczynne. Wiem, że nie ma lotów. Co możesz zrobić?”
Normalnie dotarcie z Kairu do Luksoru nie jest tak bardzo skomplikowane. Na pewno jednak Chicago House może zapewnić gościom zachowanie incognito.

 

 

Zdjęcie użytkownika Krótki kurs szpiegowania.

 

 

„Na tyłach domu. Ma własny taras na dachu. Nikt nie musi wiedzieć, że tam jesteś.”
Te fragmenty Chicago House, które udaje się zobaczyć z ulicy (przez całodobowo strzeżoną bramę) pokazują, że w tym miejscu można mieszkać: z pewnością wygodnie.

Ostatnia modyfikacja: Marzec 5, 2017