Miejsca

Szpiegowska Bruksela – „Aux Paves de Bruxelles”

Written by | Miejsca

W Brukseli toczy się ważna część akcji „Nielegalnych” Vincenta V. Severskiego. To w restauracjach belgijskiej stolicy oficer polskiego wywiadu Konrad Wolski próbuje werbować, albo przynajmniej nawiązać dobry kontakt z Miszą Wolskim, naczelnikiem wydziału polskiego Służby Wywiadu Rosyjskiego. Rozmowy zaczęły się w barze, ale później panowie zgłodnieli.

Restauracja, do której Wolski i Popowski przenieśli się, po wypiciu piwa w Manneken Pis:
„- Na co masz ochotę?
– Na kawał mięsa i frytki!
– Mało oryginalne w Brukseli, ale znam wyśmienitą restaurację niedaleko stąd, gdzie serwują doskonałe żeberka z grilla w czosnku albo miodzie…”

 

 

 

W Aux Paves de Bruxelles Konrad i Misza kontynuowali rozmowę, dzięki której ustalili między innymi bezpieczną linię do kontaktów.
„Był to nieduży, niewyróżniający się niczym lokal z otwartym grillem,
dwiema salami na parterze, antresolą i ciasno ustawionymi stolikami.”

 

 

 

Tak wyglądają żeberka, które tak zachwalał Konrad Wolski. W oknie restauracji można by spokojnie wystawić banner: „Vincent V. Severski recommends!”:
„Konrad odwiedzał ten lokal zawsze, gdy był w Brukseli, ale nigdy nie chodził tam służbowo. Spotkania służbowe, nawet jeżeli odbywały się w najlepszych restauracjach, nie miały nic wspólnego ze smakowaniem kuchni. Nie miało znaczenia, co się je. Ważne były tylko zmysły słuchu i wzroku, nie smaku.”

Ostatnia modyfikacja: Marzec 4, 2017